התקשר

צור קשר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

נווט

איך לשמור על ציוד הידראוליקה

ציוד ההידראוליקה ממשיך להשתפר מבחינת איכות, נוחות והעמידות. גם שירותי תיקונים ניתן להזמין במהירות וללא מחשבה שנייה. אך אם אתם נתקלים בתופעה, הציוד מתקלקל באופן קבוע, אתם מזבזים משאבים רבים על תיקונים ואף נאלצים להחליף ציוד לעיתים קרובות – ייתכן ואתם מפספסים היבטים חשובים אשר עלולים לשפר את ביצועי המכונות ולהאריך את חיי השימוש בהן.

מעקב אחר מדדי לחץ ובחירה בציוד מתאים לרמות הלחץ של המשאבות

תופעה זאת לא נפוצה במפעלים ותעשיות בהן יש ניסיון רב שנים בשימוש בציוד הידראוליקה, אך טעויות קורות ולעיתים לא שמים לב למדדי הלחץ ולהוראות. למה הכוונה? משאבות הידראוליקה בלחץ מסויים יכולות להתחבר רק לצנרת וחיבורים אשר מסוגלים לעמוד בלחץ. שימוש בציוד לא מתאים והתפשרות על חיבורים מובילים באופן קבוע לתקלות. יש סיבה לכך שיש תקנים למוצרים ובדיקות מקיפות לחוזק הציוד. בחירה לא נכונה תוביל לנזילות, תקלות חוזרות ואף פגיעה במשאבה וציוד נוסף.

מדי לחץ לא תמיד מותקנים בכל מכונה, או לא תמיד ניתן למצוא אותם במיקום נוח. אנו מציעים להיעזר במדדי לחץ המיועדים למעקב מלא, אשר יקלו על איבחון תקלות אפשריות ואף מניעתן. להתעלם מרמות לחץ לא תקינות, לא רק לא בטיחותי, אלא גם יוביל להרס של ציוד ואביזרים.

אזנחה והתפשרות על מוצרים זולים או ויתור על אביזרים נוספים

סיבה נוספת אשר פוגעת בהרבה מכונות ומשאבות היא אזנחה. כאשר לא מנקים ובודקים את המכונות ופשוט נותנים להן "לרוץ" בעד עצמן, יכולות להופיע מספר תקלות. היווצרות חלודה, ירידה בלחץ, התחממות יוצאת דופן, הצטברות אבק ושמן בחלקי המשאבה או מבחוץ. במידה ותקלתם בבעיות הללו, אנו מציעים לשקול שתקפידו על תחזוקה קבועה. בדיקות תקינות וניקיון בסיסי יכולים למנוע תקלות ולהאריך את חיי המכונות.

התפשרות על מוצרים זולים אשר עשוים מחומרים מפוקפקים, לא גורם מפתיע לתקלות. חומרים כמו ברזל, במידה והם לא מצופים, עלולים להיפגע במהירות מחלודה ולחות, בזמן שחומרים אחרים מסוגלים לא לעמוד אפילו בלחץ או חום פשוט. תמיד עדיף להשתמש במוצרים איכותיים אשר קל לתחזק ואין צורך להחליף באופן קבוע. גם ויתור על אביזרים נוספים, אשר עלולים לסייע בשיפור ביצועים והקלה על תהליכים, משפיע על אורך חיי המשאבות והמכונות המרכזיות. אביזרים נוספים תומכים במכונות ועוזרות להסיר מעט מהעומס.

מעקב אחר הוראות שימוש והדרכות לעובדים

לבסוף נזכיר לכם כי פעמים רבות הוראות השימוש נזרקות בצד, וחבל. מעקב אחר הוראות השימוש והדרכות לעובדים יעזרו לשפר את התוצאות ולמנוע פגיעה עקב שימוש לא נכון בציוד. חברות מסוימות לא יפסקו אחריות במידה והשימוש במכונה לא היה על פי הוראות השימוש. הדרכות לא לוקחות זמן רב, אך יכולות להשפיע רבות על התוצאה הסופית.

לבסוף, נזכיר לכם כי לא תמיד הסיבה לתקלות נגרמת על ידי העובדים או מעקב לקוי אחר הוראות ותקנים. אנו מציעים כי תוודאו שההתקנה מבוצעת נכון ובמידה ואכן יש צורך בתיקון, שהוא נעשה ללא רבב. תזכרו כי אין בעיה להשתדרג, אך חבל לבזבז משאבים על תיקונים רבים של ציוד לשווא. מוזמנים להתייעץ איתנו למידע נוסף על ציוד, אביזרים ומוצרים בעולם ההידראוליקה!

תפריט נגישות