התקשר

צור קשר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

נווט

מהם אטמים למשאבות?

HYDRAULIC SEALS

אז מהם אטמים למשאבות? אטמים אלו הן טבעות עגולות שמשמות לאיטום טוב יותר של חיבורים מכניים מסוגים שונים במטרה מעבר של גזים או נוזלים. לרוב אנו נמצא אטמים בחיבורים של צנרת, במכונות, בבוכנות ועוד. קיומם הופך את החיבור לחזק ואטום יותר והם מאוד פופולריים בענפי התעשייה השונים. מכיוון שיש לאטמים שימושים רבים, הם מיוצרים מחומרי גלם מגוונים והם מסוגלים לעמוד בעומסים ולחצים גבוהים במיוחד.

אטמים למשאבות – מהם בדיוק?

אם שאלתם את עצמכם לאחרונה מהם אטמים למשאבות, כמו שציינו כבר, לאטמים יש המון שימושים, והם יכולים לאטום חריצים ביישומים סטטיים או דינמיים, שבהם ישנה תנועה יחסית בין שני החלקים המחוברים. למשל בצירים של משאבות או בוכנות. אטמים למשאבות נחשבים למאוד נפוצים, בעיקר בזכות העובדה שהם אינם יקרים, קלים לייצור והתקנה, מאוד עמידים לאורך זמן ויכולים לעמוד בלחצים גבוהים. כדי שהאטמים יבצעו את תפקידם, עליהם להיות משומנים ולשמור על לחות מסוימת, ללא התנאים האלו תתכן פגיעה בתפקודם, וכתוצאה מכך יתקיים סיכון לפגיעה באיטום ולדליפה.

איזה צורך אטמים ממלאים?

למכונות שונות יש כל מיני חלקים אשר אחראיים על פעולתן התקינה. כאשר מחברים שני עצמים יחדיו כמו למשל צירים, או צנרת, יש לאטום את נקודות החיבור וכאן אטמים נכנסים לתמונה. המטרה של אטמים היא למלא את החריץ שנוצר בנקודת החיבור, האטם נדחס לנקודת המפגש והופך את החיבור להרבה יותר אטום. במכונות בהן ישנה חשיבות לרמות לחץ מסוימות או למניעת דליפות של נוזלים, על מנת לאפשר למערכת לפעול כהלכה, אטמים ממלאים תפקיד מרכזי.

מה תפקידם של אטמים במשאבות?

משאבות הן מכונות שמשמשות להעברת נוזלים או גזים, תוך שהן מגבירות את הלחץ או את המהירות של הנוזל / הגז באופן עקיף. המשאבות מעבירות את הנוזלים דרך צנרת, וכאשר האיטום אינו מיטבי תפקודה של המשאבה לא יהיה מיטבי, הלחץ יהיה נמוך או שהגזים או הנוזלים ידלפו. אטמים מונעים את כל זאת ומוודאים שעבודת המשאבה תהיה תקינה. הם אומנם קטנים, אך יש להם תפקיד חשוב ואחריות רבה.

האם יש הבדל בין אטמים שונים?

כן. מכיוון שאטמים מיועדים ליישומים שונים ומגוונים, סטטיים ודינמיים כאחד, ישנם סוגים שונים של אטמים שיכולים לספק דרגות שונות של איטום ועמידות. מעבר לכך האטמים נבדלים זה מזה בחומרי הגלם שמהם מיוצרים, בגודלם, בעובי שלהם, בחיתוך ועוד. חברה שמתמחה באטמים למשאבות תדע לייצר עבורכם אטמים מעולים שיעמדו בהצלחה בכל משימת איטום שהם אמורים למלא. בחירה נכונה היא קריטית לפעולת המכונה, לכן כאשר המכונה היא משאבה, חשוב שהאטמים יהיו ייעודיים למשאבות ולאופן תפקודן.

אילו סוגים של אטמים יש בנמצא?

אפשר למצוא כיום בחברה מובילה שמתמחה באטמים למשאבות סוגים שונים של אטמים לבחירה בהתאם לכל צורך ומטרה, ובמגוון רב של חתכים כמו למשל אטמים מלאים, אטמי U, אטמי שכבות, אטמים מהירים, אטמים קופצים, אטמים כפולים ועוד. כמו כן אטמים מיוצרים מחומרי גלם מגוונים כמו טפלון, גומי סינטטי, דמוי בד, פוליאוריטן, סיליקון, NBR, D.M.E.P ועוד סוגים אחרים.

תפריט נגישות