התקשר

צור קשר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

נווט

מה תפקידם של צינורות האוויר?

Air Hoses

מה תפקידם של צינורות האוויר? לאילו מטרות הם משמשים? מי רוכש בדרך כלל כאלו צינורות? כל הפרטים לפניכם.

צינורות אוויר מעוצבים כדי להעביר אוויר בלחץ גבוה, הם בדרך כלל חזקים וגמישים כאחד, והם נפוצים בענפי תעשייה שונים, במיוחד במערכות פנאומטיות. מערכות פנאומטיות מבוססות על טכנולוגיה של הפעלה מכנית באמצעות גז דחוס. לרוב, כדי להפעיל מכונות פנאומטיות נעשה שימוש באוויר, חומר בטוח לשימוש, מה גם שהוא זמין וזול. מעבר לכך, במידה ואוויר ידלוף, לא יגרם נזק. זאת לעומת דליפה של נוזלים הידראוליים במערכות הידראוליות אשר משמשות למטרות דומות.

למרות שלפנאומטיקה יש חסרונות בהשוואה להידראוליקה, ותחום זה נחשב לפחות יעיל בהעברת הכוח, כתוצאה מדחיסות האוויר. אך לטכנולוגיות המבוססות על פנאומטיקה דווקא יש שימושים מודרניים רבים ומגוונים.

מה תפקידם של צינורות האוויר?

צינורות אוויר יכולים לשמש למטרות שונות ומגוונות כמו למשל לאוורור או חימום של חללים. אולם כאשר מדובר בענפי התעשייה, תפקידם של הצינורות משתנה, ובמקום להעביר את האוויר באופן חופשי מחוץ ואל פנים המבנה, תפקידם הוא להעביר אותו בלחץ, במטרה להפעיל מכונות שונות החל במכשירי קידוח בתחום רפואת השיניים, דרך פטישי אוויר ועד מערכות ייצוב לכלי טייס.

היתרונות של צינורות אוויר

לצינורות אוויר יש המון יתרונות מיוחדים כמו למשל:
•בטיחות – אוויר הוא אינו חומר דליק ולא מסוכן לעבוד בקרבתו ביחס לנוזלים או גזים אחרים. על כן הוא בטיחותי יותר.
•ניקיון – האוויר הוא חומר נקי ביחס לחומרים אחרים שנעשה בהם שימוש בתעשיות השונות הוא אינו מלכלכך את הצנרת ודורש פחות תחזוקה.
•זמינות – אוויר נמצא בכל מקום ולכן הוא חומר גלם זמין שאין כל צורך לקנות, לייבא, לשנע או להביא אותו לאתר העבודה במיוחד.יתרונות אלו ואחרים הופכים את צינורות האוויר למאוד נפוצים, כי הם הבסיס ובלעדיהם המערכות השונות פשוט לא יעבדו.

מה המאפיינים של צינורות האוויר?

מלבד להבין מה תפקידם של צינורות האוויר, חשוב גם לדעת שלצינורות אלו ישנם מאפיינים מיוחדים, בהשוואה לסוגים אחרים של צנרות. כך למשל, החומר שממנו הצינורות מיוצרים צריך להיות עמיד אך גם גמיש כך שהאוויר יוכל לנוע בקלות מנקודה א' לנקודה ב'.
בנוסף, יש המון מערכות שמבוססות על הצינורות הללו, לכן עליהם לעמוד בכל התקנים הנדרשים, והמאפיינים שלהם מוגדרים על פי אופי השימוש. לרוב צינורות אוויר משמשים למערכות פנאומטיות העובדות בעומסים קשים ומשתמשים בהם גופים וחברות במשק הישראלי בתחומי התעשייה, התעשייה האווירית, הביטחון, החשמל ועוד.

תחזוקת צינורות אוויר

מכיוון שלצינורות אוויר יש תפקיד חשוב, דרכם בעצם עובר האוויר הדחוס שמפעיל את המערכת כולה, עליהם להיות מתוחזקים על בסיס קבוע. כל איטום לקוי, או בלאי בצינור יכולים להקטין את מידת הלחץ, ולפגוע בעבודתה היעילה של המכונה. למרות שדליפת אוויר אינה מסוכנת כמו דליפת גז או נוזלים, תקלה בצינורות יכולה לגרום לנזקים שונים ולפגוע היישום המערכת. לכן רצוי וכדאי לתחזק באופן תדיר את הצנרת וכך למנוע את הסיכונים לתקלות.

תפריט נגישות