התקשר

צור קשר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

נווט

שסתומים הידראוליים / HYDRAULIC VALVES

שסתומים הידראוליים

תיאור: פורקי לחץ בודדים וכפולים, אל- חוזרים רגילים ומפוקדים, שסתומי – SHUTTLE, שסתומי – OVER CENTER, מחלקי זרימה, שסתומי עקיבה ושסתומים נגד נפילה.
שימושים: מערכות הידראוליות.
חומרים: פלדה ואלומיניום.

עקרון אחד פשוט, שימושים מרובים

לשסתומים הידראוליים, בדומה לשסתומים תעשייתיים באשר הם, אותו עקרון פשוט: לתפקד כ"ברז" או "שער מעבר", לחומר שעובר דרך הצינור. שער זה, "יודע" לעשות שני סוגי דברים. האחד – למנוע מעבר או לאפשר אותו. השני, במידה והוא מאפשר מעבר, לשלוט על מידת פתיחת ה"שער" ובכך לאפשר שליטה על קצב הזרימה. סביב עקרון בסיס זה, ישנם שימושים מרובים לשסתומים הידראוליים ובהתאם לכך, סוגים שונים שלהם. אלה כמה דוגמאות לסוגי שסתומים שימושיים:
שסתום פורק לחץ – זה הוא סוג שסתום אשר מופעל אוטומטית, כאשר הלחץ במערכת עולה על לחץ מסוכן מוגדר. במקרה כזה, השסתום מאפשר ללחץ להשתחרר מהמערכת. שסתום אל חוזר – שסתום אל חוזר הידראולי, הוא שסתום אשר נועד למנוע זרימה בצנרת בכיוון ההפוך. שסתום Shuttle – שסתום שמקבל לחץ נוזל משני מקורות, אך מאפשר רק למקור בעל הלחץ היותר גבוה לעבור דרכו.
שסתום נגד נפילה – משמש כאמצעי בטיחות לבלימת נפילה. למשל בציוד מסוג "משווה גובה" לרציפים, במקרה בו לא משתמשים בו כהלכה וגם עבור מקרים של כשל טכני שעשוי לגרום לנפילת המשטח.

סוגי פיקוד

שסתומים עשויים להיות מופעלים בצורות שונות ומגוונות, בהתאם למטרתם. יש שסתומים שפועלים אוטומטית, דוגמת שסתום פורק לחץ או שסתום אל חוזר רגיל. אחרים מופעלים ידנית. אפשרות נוספת, היא הפעלת השסתום באמצעות מנגנון פיקוד מיוחד. מקובל לכנות מצב זה בשם "שסתום מפוקד" ושיטות פיקוד בולטות עבורו עשויות להיות פיקוד הידראולי, פיקוד פניאומאטי או פיקוד חשמלי. יש סוגי שסתומים, אשר ניתן להשיג עם פיקוד בשיטות שונות, על פי הצורך. שסתומי אל חזור למשל, ניתן לרכוש בגרסה רגילה וגם בגרסה מפוקדת. פיקוד כזה, עשוי להיות שימושי למגוון מטרות, בהן בקרה מרחוק על מערכות שונות או יישום אוטומציה עבורן.

מוצרים שונים, תכונות שונות

שסתומים אלה עשויים לעמוד בפני עומס עבודה רב ובכל מקרה, הם לרוב מתפקדים לאורך זמן ממושך מאוד. לכן חשוב לקחת בחשבון, כמו בכל תחום מוצרים טכני, שגם לגביהם יש הבדלי איכות בין היצרנים השונים. אנחנו ממליצים לבחון את מגוון החיבורים המהירים שאנחנו מציעים >>

תפריט נגישות